No 11. februāra ātros kredītus uz laiku neizsniegs 18 un 19 gadus veciem jauniešiem

Ātros kredītus iecienījuši arī jaunieši – dažādu iemeslu dēļ – gan tā, ka pirmo kredītu var saņemt bez maksas, gan tā – kredīta izsniegšanas ātrums ir maksimāli ātrs – 15 minūtes. Jaunieši nonākot finansiālās grūtībās, kad nepieciešams mazāks vai lielāks naudas aizdevums – bieži vien nekavējas, un, izmanto iespēju kredītam pieteikties internetā. Taču šī aizņemšanās iespēja nu ir liegta.


No 2013. Gada 13. februāra ātrie kredīti vairs netiks izsniegti 18 un 19 gadus veciem jauniešiem – pie šāda lēmuma ir nonākuši Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas (LNKA) biedri – 12 nebanku kredītdevēji. Šis vecuma ierobežojums būs spēkā tik ilgi, kamēr valsts izveidos vienotu kredītreģistru – un – būs iespējams izvērtēt katras personas maksātspēju.

Līdz šim pie ātro kredītu kompānijām sev nepieciešamo aizdevumu ātri un ērti varēja saņemt jaunieši, kuri tik tikko sasnieguši pilngadību – 18 gadu vecumu. Aizdevums tika piešķirts arī tiem jauniešiem, kuri nestrādā, un, savos 18 gados vēl sēž skolas solā. 

Līdz šim 18 un 19 gadus veco jauniešu skaits, kuri saņēmuši ātro kredītu, starp visiem kredītņēmējiem ir neliels. Taču tieši šiem kredītu ņēmējiem var rasties sarežģījumi ar aizdevuma atmaksu, jo to ienākumi visai bieži ir nosacīti mazi, vai tādi vispār neeksistē – jauniešus uztur vecāku naudas maki.


Laicīgi neveikts kredīta maksājums var novest pie tā, ka aizdevuma summa daudzkārt palielinās – tiek iekasēti soda procenti. Šādos gadījumos jaunietis nav spējīgs saviem spēkiem „dzēst” kredītsaistības, un, tas pakļauj nopietnam riskam savu kredītvēsturi.

Izvēloties aizdevēju, pievērs uzmanību – „Atbildīgs aizdevējs” – kredītu kompāniju atpazīstamības zīme – tie ir aizdevēji, kas kredītus uz laiku vairs neizsniegs personām 18 un 19 gadu vecumā – līdz tiks nodrošināta iespēja izvērtēt viņu ienākumus.  

Ja aizņemšanās būs bijusi neapdomāta, un, jaunietis nav izvērtējis savas atmaksas iespējas, var rasties situācija, ka kredīts, kas tika piešķirts bez maksas, kļūs par maksas pakalpojumu. Lai no šādām situācijām izvairītos – no 11. februāra ātros kredītus uz laiku neizsniegs 18 un 19 gadus veciem jauniešiem  – tie pieejami būs tikai Latvijas iedzīvotājiem, kuri sasnieguši 20 gadu vecumu.

Aizņemies gudri – izvēlies atbildīgu un drošu aizdevēju! Apskati populārāko kredītu kompāniju piedāvātos aizdevumus šeit – kredītu salīdzināšanas tabulā. Pirms aizņemies – izvērtē savu ekonomisko situāciju – savas iespējas kredītu atmaksāt. 

No 11. febrāra ātros kredītus uz laiku neizsniegs 18 un 19 gadus veciem jauniešiem

4.00 avg. rating (90% score) - 21 votes

Tavs komentārs